Száraz fű, és gabonatábla is égett hétfőn

2026. június 23. 07:56

Háromszor avatkoztak be a hivatásos tűzoltók tegnap a lángoló növényzet miatt.

Ózd külterületén hatszáz négyzetméteren száraz fű, és húsz nagy méretű bála, Tállyánál három hektáron száraz fű, míg Bőcsnél egy hektáron gabonatábla égett. Az ózdi, a szerencsi és a miskolci hivatásos tűzoltók vízsugarakkal és kéziszerszámokkal elfojtották a lángokat, egyik helyen sem történt sérülés. 

Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében tűzgyújtási tilalom van érvényben!

Ez azt jelenti, hogy tilos tüzet gyújtani erdőkben, fásításokban, facsoportokban, útszéli fasorokban és ezek kétszáz méteres körzetében, még a kijelölt tűzrakóhelyeken is. Minden esetben figyelembe kell venni a helyi szabályozásban foglaltakat, hiszen csak kivételesen engedélyezett a szabadtéri égetés.

Az aktuális tűzgyújtási tilalomról a https://baz.katasztrofavedelem.hu/ oldalon, vagy a http://erdotuz.hu/ honlapon elhelyezett térképen lehet tájékozódni.

Fotó: illusztráció

Széchenyi 2020 Kohéziós Alap