Mérgező gáz miatt jelzett az érzékelő

2026. június 22. 15:11

Megszólalt a szén-monoxid-érzékelő egy társasházi lakásban hétfő délután Miskolcon, a József Attila utcában.

A hivatásos tűzoltók rekonstruálták a körülményeket, és gázérszékelővel méréseket végeztek a lakásban. A fürdőszobában lévő, nyílt égésterű, gázüzemű vízmelegítő elindítsa után a gázérzékelő műszer azonnal kimutatta a mérgező gázt. A szén-monoxid-érzékelőnek köszönhetően nem történt sérülés.

A szén-monoxid-érzékelők már sokszor bizonyították, hogy hatékony védelmet nyújtanak azokban az otthonokban, ahol nyílt égésterű tüzelő-, fűtőberendezés, vagy gáztűzhely működik! Ezek a készülékek csak akkor üzemelnek biztonságosan, ha az égéshez folyamatosan és megfelelő mennyiségeben biztosított a levegő-utánpótlás. Tökéletlen égés esetén szén-monoxid keletkezik, ami a lakótérbe jutva akár halált is okozhat!  Szén-monoxid visszaáramlás előfordulhat az égéstermék elvezetők szakszerűtlen kialakítása, és a páraelszívók helytelen bekötése esetén is!

Fotó: illusztráció

Széchenyi 2020 Kohéziós Alap